گردآورنده : اشکان ارشادی 

این سوال من از خانم سمیرا شیری بود. و خوب شد که مطلع شدم شعر از امام خمینی بوده و فردی که برایم تعریف می کرد ، خوب توضیح نداد وگرنه چه بسا با شوق گوش میدادم. 

وب ایشان « دارالمجانین » (بر روی دارالمجانین با رنگ آبی کلیک کنید. )نام دارد ، مدیر دارالمجانین خانم سمیرا شیری 

سلام مجدد خدمت سرکار خانم سمیرا شیری ، معلم گرانقدر 

ابتدا اینکه ببخشید در پاسخ نظر ارزشمند شما ، درددلی کردم و لیستی از وبهایی که مطالب منرا کپی میکنند ارائه کردم. 

منظورم این بود که اگر به متن نظر شخصی را اضافه کنم و بنویسم بعقیده من این درسته یا نه! در وبهای ایشان بصورت دست نخورده باقی ماند و برخی از طریق این وبها ، مطالب من می خوانند و با زدن ادامه مطلب در لینک وب اصلی! بدرون وب من می آیند پس باید محتاط باشم. 

خوب ، حالا اگر اجازه باشه سوالی در زمینه مولوی پژوهی دارم و دوست دارم که هم جوابم بگیرم و هم وب شما در این پرسش و پاسخها غنی بشه.

وبتون غنی هست بلکه غنی‌تر بشه. 

میدانم خسته هستید ، هرموقع وقت کردید پاسخ بدهید. 

خیلی وقت پیش ، یعنی تقریبا پانزده سال پیش!! یعنی زمانی که بیست سالم بود فردی به من گفت که : این رو گوش بده. 

خودتان آشنایی دارید ، در نی نامه مولوی سروده : 

بشنو از نی از جدایی ها شکایت می‌کند. 

بعد این فرد با ذوق تمام میخواند که ، این شاعر جدید (که نامش یادم نیست و اصلا کتابی میان ما نبود و تعریفی از زبان این شخص بود ) چه خوب جواب مولوی داده و گفته : 

نشنو وَز نی خلاصه برعکس کلام درست مولانا ، سروده بود و به قول خودش جوابیه قاطعی سروده شده!!!!!!!! 

آن زمان ، جوان جوان بودم و از کوره در رفتم و گفتنم : نمی خواهم بشنوم. 

البته که باید خونسردی حفظ میکردم و نام شاعر و دیوان احتمالی اش یادداشت میکردم. 

این در ذهن من مانده ، هرچند سعی کردم بی تفاوت از کنارش بگذرم ولی برام جالبه اگه در زمینه مولوی پژوهیتون به چنین موردی برخورد کردید منرا هم که تحقیق میکنم در جریان بگذارید و برام توضیحی بدهید. 

میدانم وقت ندارید و باید به نمرات و امتحان و رساندن بچه‌ها به سطح قبولی یا ممتاز کار کنید ، ولی بصورت مختصر و مفید برایم بگید. 

هروقت که وقت داشتید پاسخ دهید. 

همچنین شما هم هر سوالی داشتید بانِ جفت چوئیلِم. 

تشکر و سپاس 

دارالمجانین رو خیلی دوست دارم و از همصحبتی با تحصیلکرده ها لذت معنوی میبرم ( منظورم مدرک نیست ، هرکس که اهل مطالعه و افزودن دانش هست و بخصوص خودآموختگی و. که گاهی یک خودآموخته از مهندسی که حتی ارشد هم گرفته ، بیشتر علم دارد! ) 

خلاصه تشکر 

در پناه خدا باشی. 

ابتدا شعر مولانا 

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکتر علیرضا کاظمی دي وي دي هاي فوق العاده خوب ونوس hakya Jacqueline استبرق Mine Club سخنان حکیمانه اچ پلاس انتخاب سنتر