نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 

حداقل به بخش موضوعات رجوع کنید و جدای پستهایی که دوست دارید نظر ارزشمند خود بگذارید ، در آنها شرکت کنید و با نظری مرا یاری کنید. تشکر 

اشتباهات تایپی ویرایش می شود. 

بعداز وفات حضرت رسول اکرم ، مسأله جانشینی بروز کرد و اهل سقیفه و معتقدان غدیر خم هر یک نظر خود داشتند. تا اینکه نظر بر خلیفه گری افتاد. از این پس در جهان اسلام و تاریخ ایران ، فصلی بنام « خلفای راشدین » ظهور کرد. 

اکنون مطلب تنها بر اساس تاریخ پژوهی و تقسیم بندی تاریخی هست. در نظرات بچه‌ها لطف کردند و مواردی را ذکر کردند. یکی از نظرات اینست که نام راشدین به بخش نظرات مراجعه کنید. پس از منظر دینی مذهبی شاید درست نباشه و من بر اساس تقسیمبندی تاریخ پژوهی نوشته‌ام ، همچنین در کتابهایی خوانده‌ام و احتمالا کتب چون قدیمی هست هنوز اصلاح نشده ، دیده‌ام که کتابخانه هرچند وقت یکبار کتبی را جدا می کند و یا کتبی را اضافه می‌کند. ( عضویت سراسری کتابخانه دارم .) 

راشدین جمع راشد هست و از راشد + ین (علامتی از علامات جمع عربی ) می باشد. البته برخی این جمع را به معنای دو تا می دانند و مثالش : بحرین یعنی دو دریا ، ولی اینجا احتمالا نشانه جمعی بیشتر از دو تا هست. 

نکته

فامیلی خود من نیز از ریشه رشد میاد و این ریشه سه حرفیست ، که به آن ثلاثی مجرد گویند. ارشد امر رشد می شود و ارشاد جمع مکسر ، و.

،خلاصه از ریشه رشد کلمات ساخته میشه ؛ مثل : ارشد ، راشد ، ارشاد و غیره

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هستی مقدم بر ارگاسم! پخش مواد غذایی یزد | یزد بازرگان | قیمت شکر چانتا گاد دا۱۰ گیاهان دارویی کنکور روانشناسی Sbartk چگونه در خانه پولدار شویم پیاده نظام دبیرستان دوره اول نیایش